У оквиру пројекта  Дани сећања у нашој школи је одржана едукативна изложба и радионица  “Читамо и пишемо са Аном Франк” у периоду од 7. до 14. марта 2015. године.  Концепт је развијен у кући Ане Франк у Амстердаму 2010. године и са великим успехом је реализован у библиотекама широм Холандије. Изложба је представљена у Њујорку, на острву Курасао, у Украјини, Грузији и у Србији. Програм је реализован кроз сарадњу Народне библиотеке Србије, Куће Ане Франк из Амстердама и мреже Тераформинг, уз подршку делегације Републике Србије  и Међународне алијансе за сећање на холокауст. У радионици су учествовали ученици од 3. до 7.разреда. Попуњавали су унапред припремљене вежбанке о животу Ане Франк.  У припремама су помагали ученици седмог разреда чланови библиотечке секције Мали библиофили. Изложбу је посетила ТВ Галаксија 32 и прилог је емитован у вестима од 11. марта 2015. године. У Политици од 16.априла 2015. године  објављен је чланак Ко је била Ана Франк. Урађен је интервју са ученицима наше школе који су учествовали у овој радионици. У реализацији ове радионице учествовали су проф. српског језика Дејан Славковић и проф. ликовне културе Ивана Кнежевић.