Месец октобар за ученике ИО у Станчићима био је у знаку Свемира. Ученици су учествовали у међународном пројекту: „Реците гласно нек чују људи какве могућности Свемир нуди“.
За ученицу првог разреда Ђурђу Ракетић ово је била прва пројектна авантура, а ученице трећег разреда ( Александра Поповић и Ђурђина Петровић) као и ученици четвртог разреда ( Емилија Вукашиновић и Филип Васиљевић) у овом пројекту учествују већ трећу годину. Садржај активности био је упознавање са планетама и израда макете Сунчевог система, повезивање Свемира и скупова, Здрава храна за астронауте, Свемирске фризуре, Крећем се као астронаут и дигитална игрица. Кроз ове садржаје повезали смо Свет око нас, Природу и друштво, Математику, Ликовну културу и Дигитални свет.